İhracat Haftası Fikir Yarışması

Ülkemizin geleceği açısından son derece önem verdiğimiz inovasyon, ar-ge, tasarım ve markalaşma konularında çalışmalarını sürdüren Türkiye İhracatçılar Meclisi, anılan hususların toplumun tüm katmanlarında benimsenmesi amacıyla üniversite öğrencilerimizin de aktif rol alarak katkı sağlamasını hedeflemektedir.

Meclisimiz tarafından ihracatımızın sürdürülebilir ve kalıcı bir şekilde artırılmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar çerçevesinde, değerli hükümet temsilcilerimizin yanı sıra alanlarında uzman kişiler ve ihracatçılarımızın katılımlarıyla bu yıl  1 - 3 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul’da “İhracat Haftası 2017” programı gerçekleştirilecektir.

Geleneksel hale getirilerek her sene tekrarlanması planlanan bahse konu program kapsamında, üniversiteli gençlerimize ihracat bilincinin aşılanması amacıyla ihracatı artırma yöntemleri, yeni ürünler ve yeni pazarlar konularında fikir yarışması düzenlenecektir.

Bu itibarla söz konusu hafta çerçevesinde düzenleyeceğimiz ihracat konulu fikir yarışmamız üniversitelere duyurulmakta olup, yarışma için başvuruların 16 Ekim 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://goo.gl/JRqWst linki üzerinden iletilmesi gerekmektedir.

 

Yarışmaya her üniversiteden bölüm farkı gözetmeden katılımın olması ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin anılan programda takdim edilmesi planlanmaktadır.

 

TİM - İhracat Haftası 2017 Fikir Yarışması

Yarışma Takvimi:

11 -15 Eylül 2017

Üniversitelere duyuru yapılması

16 Ekim 2017

Fikirlerin üniversite öğrencileri https://goo.gl/JRqWst linki üzerinden iletilmesi için son tarih

17-23 Ekim 2017

Başarılı bulunarak TİM’e iletilen eserlerin Değerlendirme Kurulunca değerlendirilmesi

24 Ekim 2017

www.tim.org.tr/duyurular  internet adresinde sonuçların açıklanması

1-3 Kasım 2017

Ödül Töreni